چهارشنبه / ۵ بهمن ۱۴۰۱ / ۰۰:۲۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۸۶۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
وزیر نفت:

خط لوله انتقال فرآورده های نفتی به سیستان و بلوچستان احداث می شود

وزیر نفت با بیان اینکه امروز با دست پر به سیستان‌وبلوچستان سفر کردیم؛ گفت: با توجه به این‌که یکی از معضلات استان تأمین فرآورده‌های نفتی است، خط لوله انتقال فرآورده های نفتی از جنوب کرمان به طول ۵۴۰ کلیومتر و ۱۴ اینچ با ۵هزار میلیارد تومان بار مالی از سوی وزارت پذیرفته شد.

خط لوله انتقال فرآورده های نفتی به سیستان و بلوچستان احداث می شود
(چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱) ۰۰:۲۹

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ جواد اوجی در جریان سفر به سیستان و بلوچستان اظهارداشت: با توجه به این‌که یکی از معضلات استان تأمین فرآورده‌های نفتی است، خط لوله انتقال فرآورده های نفتی از جنوب کرمان به طول ۵۴۰ کلیومتر و ۱۴ اینچ با ۵هزار میلیارد تومان بار مالی از سوی وزارت پذیرفته شد.

وی تصریح کرد: این خط لوله از جنوب کرمان یعنی شهرستان رفسنجان انشعاب می گیرد که امیدواریم در دو سال آینده تامین فراورده های نفتی استان از همین خط لوله صورت گیرد.

وزیر نفت ادامه داد: در حال حاضر به وسیله تانکرهای سوخت رسان و خط ریلی تامین فراورده های نفتی استان انجام می گیرد.

وی اذعان کرد: ۶۵ تانکر سوخت رسان به سیستان و بلوچستان اختصاص یافت تا در دو سال آینده که خط لوله فرآورده نفتی احداث شود مشکلی در تامین سوخت نداشته باشیم.

اوجی خاطرنشان کرد: در ۹ ماهه سال جاری نسبت به سال ۱۴۰۰ در حوزه تامین فرآورده‌ها اعم از بنزین نفت گاز، نفت سفید، ال پی جی یا گاز سیلندر تقریبا بین ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش را داشتیم.

وی بیان کرد: حسب دستور معاون اول رئیس جمهور سهمیه ۱۰۰ لیتری نفت سفید به هر خانوار تعلق می‌گیرد.

وزیر نفت با بیان اینکه خوشبختانه در دولت سیزدهم و در اردیبهشت ماه سال جاری شاهد بهره برداری از خط لوله انتقال گاز از زابل به زاهدان بودیم، گفت: سیستان و بلوچستان تنها استانی است که وزارت نفت تجهیزات جایگاه های سی ان جی را به صورت رایگان در اختیار شرکت های سرمایه گذار قرار می دهد.

وی ادامه داد: ۵۰ جایگاه سی ان جی جدید و سی جایگاه بنزین نیز در این استان احداث خواهد شد که تجهیزات این جایگاه های جدید نیز به صورت رایگان از سوی وزارت نفت تامین می گردد.

اوجی تاکید کرد: خوشبختانه خط لوله گاز انتقال زاهدان زابل دشتک به طول ۲۱۹ کیلومتر و اعتبار ۴۳۰ میلیارد تومان و پنجاه و هشت میلیون یورو امسال به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: در دهه فجر امسال خط لوله ایرانشهر به چابهار به طول ۲۹۰ کیلومتر با اعتبار ۱۶۵۳ میلیارد تومان و ۱۸۱ میلیون یورو به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر نفت گفت: در حوزه سیستان تا پایان امسال ۵ شهرستان را گازدار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: نزدیک به ۵۰۰ کیلومتر شبکه گازرسانی خود شهر زابل نیاز دارد که تابه حال ۴۷۰ کیلومتر اجرا شده و از این ۴۷۰ کیلومتر نزدیک به ۲۰۰ کیلومتر آن گازدار شده و تا امروز ۴۰۰۰ علمک نصب شده و تا پایان امسال نیز شبکه کامل خواهد شد.

تعداد بازدید : ۱,۲۵۹
(چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱) ۰۰:۲۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید