پنج شنبه / ۴ اسفند ۱۴۰۱ / ۱۲:۴۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۹۴۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

اگر ارتباط دانشگاه و صنعت استمرار داشت، امروز شاهد ورشکستگی برخی کارخانه ها نبودیم

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر لزوم همراهی علم و صنعت با یکدیگر اظهار داشت: وقتی دانشگاه در کنار صنعت نباشد، دچار مشکل می شویم با بررسی تعطیلی برخی از کارخانه‌ها به خوبی می توان اهمیت هماهنگی علم و صنعت را مشاهده کرد که اگر دانشگاه با فناوری های روز در تولیدات داخلی دخالت داشت، اکنون شاهد ورشکستگی برخی از کارخانه ها در کشور نبودیم.

اگر ارتباط دانشگاه و صنعت استمرار  داشت، امروز شاهد ورشکستگی برخی کارخانه ها نبودیم
(پنج شنبه ۴ اسفند ۱۴۰۱) ۱۲:۴۷
به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد کرمی "استاندار" در نشست با دانشگاهیان استان گفت: دانشگاه باید امور جامعه را سرعت بدهد، دانشگاه؛ در تولید ثروت با افزایش تولید علم تاثیر بسزایی در پیشرفت جامعه و ترسیم آینده روشن برای استان دارد.

وی بیان داشت: در این استان عقب ماندگی هایی داریم که باید با عملکرد مناسب برای جبران این عقب‌ماندگی ها گام برداریم.

محمد کرمی با تاکید بر جایگاه دانشگاه‌ها در پیشرفت جوامع تصریح کرد: دانشگاه و پارک علم و فناوری باید ارتباط تنگاتنگی با هم داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت توانمندسازی دانشجویان و دانش آموزان بیان داشت: هماهنگی و همراهی با پارک علم و فناوری در جهت توانمندسازی محصلان جزو وظایف دانشگاه‌ها و اساتید است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: کار پژوهشی در پارک های علم و فناوری باید تکمیل و به مرحله تجاری سازی برسد.

وی اذعان کرد: انتظار داریم؛ دانشگاه‌ها و پارک‌های علم فناوری در وسط میدان حل مسائل و مشکلات جامعه باشند ما نیز با تمام توان در کنار آنها خواهیم بود.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت حضور سرمایه گذاران در پیشرفت استان افزود: باید شرکت های دانش بنیان، سرمایه‌گذاران و جوانان را در جهت پیشرفت استان همراهی و زیرساخت‌های لازم را ایجاد کنند و شرایط برای کارهای علمی و فناورانه تسهیل شود.

محمدکرمی با اشاره به وظایف اساتید دانشگاه ها در رشد و تعالی دانشجویان بیان داشت: باید با اساتید دانشگاه و هیئت های علمی جلسات هم اندیشی و هم افزایی برگزار شود.
تعداد بازدید : ۱,۰۲۶
(پنج شنبه ۴ اسفند ۱۴۰۱) ۱۲:۴۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید