جمعه / ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ / ۲۱:۴۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۹۶۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

دانشگاه ها عامل اصلی پیشرفت و توسعه هر منطقه ای هستند

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه دانشگاه ها محل تربیت مدیران و صنعتگران است، گفت: دانشگاه عامل اصلی پیشرفت و توسعه منطقه است.

دانشگاه ها عامل اصلی پیشرفت و توسعه هر منطقه ای هستند
(جمعه ۱۲ اسفند ۱۴۰۱) ۲۱:۴۱
به گزارش روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان محمد کرمی در حاشیه دیدار معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با وی اظهار داشت: دانشگاه ها عامل اصلی پیشرفت و توسعه هستند، بنابراین موضوعات مرتبط با دانشگاه حائز اهمیت است.

وی تصریح کرد: البته افزایش سطح علمی اساتید و دانشجویان در عرصه‌های مختلف باید مورد توجه قرار بگیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان اذعان کرد: تکمیل تجهیزات آزمایشگاهی، آموزش های مهارتی و همچنین آموزش های بین رشته ای در پیشبرد اهداف دانشگاه ها تاثیر گذار هستند.

وی با تاکید بر اهمیت توانمندسازی دانش آموزان و دانشجویان و تربیت نسل‌های آینده افزود: جایگاه پارک های علم و فناوری در زمینه توانمند سازی نسل‌های آینده بسیار حائز اهمیت است.

کرمی خاطر نشان کرد : باید در پارک های علم و فناوری ایده ها تبدیل به محصول شود و محصولات را در شرکت های دانش بنیان به تولید برسانیم.

وی با انتقاد از عملکرد جزیره‌ای دانشگاه‌ها گفت: هم‌افزایی بین دانشگاه‌ها یکی از مسائل تاثیر گذار در پیشرفت و توسعه همه جانبه است که باید مدنظر باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه با بیان فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه تولید علم بیان داشت: یکی از دلایل اصلی ورشکستکی کارگاه های تولیدی عدم ارتباط موثر بین دانشگاه و صنعت است.
تعداد بازدید : ۷۴۰
(جمعه ۱۲ اسفند ۱۴۰۱) ۲۱:۴۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید